Застосування металевого сендвіча дозволяє значно скоротити витрати і прискорити процес будівництва. Повна монтажна готовність, легкість, чудові техніко-експлуатаційні характеристики та інші переваги дозволили матеріалу завоювати лідируючі позиції на будівельному ринку. Будучи основним елементом огороджувальних конструкцій, панелі повсюдно застосовуються в процесі будівництва швидкомонтованих будівель. Матеріал набув популярності в зв’язку з низкою переваг, але як і будь-який інший будівельний матеріал, сендвіч-панелі мають свої недоліки. В нашому матеріалі ми детально розглянемо переваги та недоліки сендвіч-панелей, як сучасного будівельного матеріалу.

 

Переваги сендвіч-панелей

Матеріал набув популярності в зв’язку з низкою переваг, перш за все економічних. Порівнюючи каркасну технологію (будівлі з сендвіч-панелей) з традиційною технологією (цегляні будівлі), сендвіч-панелі мають незаперечну перевагу в ключових категоріях, а саме:

  • Швидкість будівництва: сендвіч-панелі – єдиний матеріал, що дозволяє побудувати об’єкт за кілька тижнів. Жодна з існуючих технологій не здатна забезпечити таку швидкість будівництва.
  • Зниження логістичних витрат: будівництво за технологією швидкого монтування не вимагає залучення важкої землерийної техніки, також значно скорочуються витрати на доставку матеріалів і вантажно-розвантажувальні роботи;
  • Всесезонність будівництва: Монтувати можна при мінусових температурах. Це дозволяє не консервувати будівництво на зиму. Несприятливими умовами для монтажу вважаються: дощ, туман, поривчастий вітер, недостатня освітленість будівельного майданчика;
  • Простота монтажних робіт: при дотриманні правил монтажу робота зі збирання панелей не потребує великої робочої сили.
  • Легка вага: для транспортування не потрібно спеціальний вантажний транспорт. Одна плита важить від 10 кілограмів на 1 кв.м залежно від виду обраної панелі та утеплювача в ньому.
  • Мобільність: панелі піддаються збиранню та розбиранню. За бажання перевезти будинок це цілком можливо зробити в короткі терміни. Панелі розбираються, перевозяться та збираються за тією ж технологією вже в новому місці.
  • Економічна ефективність: зведення об’єкта з готового сендвіча обходиться забудовнику в рази дешевше. Залежно від габаритів об’єкта, що будується, можна повністю відмовитися від фундаменту або вибрати полегшені варіанти;
  • Естетична привабливість: конструктивний елемент не потребує додаткової обробки. Декоративно-захисне полімерне покриття дозволяє не тільки підібрати колір, але і значно підвищує експлуатаційні характеристики. Полімер стійкий до впливу УФ-променів, практично не вигоряє на сонці;
  • Тривалий термін експлуатації: мінімальна розрахункова довговічність панелей складає 20 років, в той час, як практика показує, що за умови дотримання правил монтажу та експлуатації термін служби панельного будинку становить близько 50 років.
  • Чудові техніко-експлуатаційні характеристики: Будівля із сендвіч-панелей енерго- та теплоефективні, добре зберігають температуру. При використанні додаткового утеплювача можна будувати теплі склади, ангари та об’єкти будь-якого призначення. Матеріал має низьку гігроскопічність, дуже високий рівень пожежної безпеки (за умови вибору відповідного утеплювача). Панелі не цікаві гризунам та комахам, тому в приміщенні з панелей можна зберігати продукти харчування та інші товари, що залучають шкідників.

 

Недоліки сендвіч-панелей

Як і будь-який інший будівельний матеріал, сендвіч-панелі мають недоліки:

  • Крихкість листів через невелику товщину і велику площу. При транспортуванні цілком можливі надлами, що потребує підвищеної уваги під час неї.
  • Не рекомендується використовувати панелі типу сендвіч у регіонах, де часто бувають шквальні, рвучкі вітри, є ризик землетрусу. Будівля не витримає такого навантаження.
  • Не рекомендується будувати об’єкти із сендвіч-панелей у регіонах з різкими перепадами температури. Через це може утворитися розгерметизація стиків.
  • Панель неможливо відновити. Однак при її порушенні можна зняти та замінити на нову.
  •  До них не можна кріпити інженерні системи.

 

За умови правильного монтажу недоліки у панелей типу сендвіч повністю відсутні. Сендвіч-панелі – це матеріал, що вимагає грамотного монтажу. Щоб не зіткнутися з недоліками, вибирайте якісні матеріали та відповідальних, професійних монтажників.

 

 

 

 

 

 

 

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail