Балкон із сендвіч-панелей

Балкон із сендвіч-панелей – досить поширене рішення, оскільки воно надає власникам величезну свободу дій. Адже взимку не утеплений балкон можна використовувати лише як склад непотрібних речей чи морозильник. Асортимент сучасних утеплювачів і декоративних покриттів дуже широкий, і сендвіч панелі – один з вдалих варіантів, що заслуговує на вашу увагу. Він цікавий вже хоча б тим, що є одночасно теплоізоляційним і оздоблювальним матеріалом. Це помітно скорочує обсяг робіт, які необхідно провести для благоустрою балкона. А тепер поговоримо докладніше про те, як раціонально використовувати сендвіч-панелі для балкона.

Структура та класифікація сендвіч-панелей для балкону чи лоджії

Сендвіч-панель – це тришарова панель, де середній внутрішній шар – утеплювач, а обидва зовнішні – матеріали, що використовуються для обробки. Теплоізоляцію може забезпечувати мінвата чи пінополістирол, ПУР чи ПІР. Обидва матеріали досить легкі, що помітно впливає на загальну вагу панелей. Мінеральна вата негорюча, а пінополістирол стійкий до дії вологи і має кращі теплоізолюючі властивості. Наповнювачем в панелі може бути пінопласт, але він за багатьма параметрами програє аналогічному за складом, але більш сучасному матеріалу – пінополістиролу. Вам потрібно вирішити, який набір якостей найбільше підходить для вашої ситуації. Зовнішні шари виготовлені з металу. Металеве покриття – найміцніше та довговічне. Сендвіч-панелі створювалися, щоб максимально полегшити будівництво або ремонт, виробники подбали про їхній гарний зовнішній вигляд. Вибір кольорів досить великий, наприклад, серед них є імітації природного каменю або цеглини.

Сендвіч-панелі на лоджію класифікуються також за сферою використання, призначенням. Нас цікавлять стінові та покрівельні. Серед них є й ті, що рекомендуються для використання саме на балконах. Стандартна ширина панелей зазвичай становить 1-1,2 м, а ось їх довжина та товщина значно варіюються (товщина може досягати 25 см, а довжина – 12 м). Очевидно, що чим вона товстіша, тим краще вона зберігає тепло, але в той же час тим більша її вага і тим більше місця вона займає. Довгі панелі зменшують кількість стиків, але ускладнюють монтаж. Коли ви плануєте ремонт на балконі, зверніться за допомогою до спеціалістів. Вони допоможуть вам правильно оцінити додаткове навантаження, яке може витримати балкон, та підібрати оптимальний тип сендвіч панелей.

Переваги і недоліки використання сендвіч-панелей на балконах

Відразу зауважимо, що переваг у них набагато більше, ніж недоліків. Головні з них – зручність та простота монтажу, а також можливість демонтажу за потреби. Використання панелей забезпечує вам значну економію часу та сил, суттєво зменшує кількість будівельного сміття. Застосування матеріалів із різними властивостями дозволяє отримати дуже вдале поєднання останніх. Серед них мала вага і хороша теплоізоляція, про які йшлося вище, а також звуко- та гідроізоляція, стійкість до різних впливів зовнішнього середовища.

До недоліків можна віднести те, що вони, як і багато інших легких матеріалів, не розраховані на додаткове навантаження. Не рекомендується кріпити на панелі будь-які предмети і більші конструкції. Крім того, місця стиків потребують особливої ​​уваги майстра. Якщо панелі пригнані нещільно, на цих ділянках можливе промерзання.

Оздоблення балкону сендвіч панелями

Встановлення панелей зручніше вести знизу вгору. Замкове з’єднання – спосіб стикування деталей, що добре зарекомендував себе, але краще все-таки додатково обробити ці місця герметиком, який наноситься на торець вже встановленої панелі перед монтажем наступної. Кріпити сендвіч панелі до основи можна клеєм або шурупами. У першому випадку як клеючу складову можуть використовуватися рідкі цвяхи або монтажна піна. У більшості видів панелей виворітна сторона шорстка, щоб вони краще приклеювалися. Важливо досягти правильного положення панелей під час монтажу, тому скористайтеся рівнем – звичайним або лазерним.

Монтаж другого типу зазвичай передбачає наявність каркасу з дерев’яного бруса чи металевого профілю. Дерево обов’язково потрібно обробити засобами, що захищають від плісняви ​​та комах. Елементи каркаса кріпляться анкерними болтами у верхній та нижній частині балконної огорожі. Наявність третього елемента посередині необов’язкова, але корисна, оскільки панелі отримають кращу опору.

Якщо ж ви облицюєте стіну лоджії, то три – це мінімальна кількість таких елементів. До готового каркаса потім кріпляться сендвіч-панелі. У тих місцях, де будуть саморізи, в панелях потрібно просвердлити отвори. Сендвіч-панелі для балкона, подібно до інших виробів, що мають у складі волокнисті або комірчасті матеріали, вимагають акуратного поводження. По панелях не можна ходити, на них не рекомендується класти важкі предмети.

Отже, сендвіч-панелі це дуже зручний у використанні сучасний матеріал. Він застосовується для вирішення різних завдань, у тому числі для утеплення та декоративного оформлення балкону. Але який тип панелі ви не вибрали, перед монтажем уважно прочитайте інструкцію. У ній можуть бути зазначені нюанси, що стосуються саме цього типу. Акуратність та точність при виконанні робіт забезпечать вам бажаний результат. А найкращим варіантом буде обрати кваліфіковану бригаду монтажників, що виконає професійно роботу.

 

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail