Помилки при монтажі сендвіч-панелей та способи їх недопущення

Швидкомонтовані будівлі є достатньо міцними, щоб вистояти мінімум один десяток років. Однією із запорук міцності будівель стали вузли кріплення панелей. Вузол – зчіпний елемент, що забезпечує кріплення до опори. Іншими словами, це те від чого залежить правильність і надійність конструкції. Вузли кріплення індивідуальні для кожного об’єкта. Конфігурація кожного з них залежить від багатьох факторів:

  • Товщина каркаса, на який має бути навішувати сендвіч-панелі;
  • Напрямок розкладки – вертикальна або горизонтальна;
  • Градус нахилу покрівлі;
  • Розміри по осях;
  • Кліматичні особливості місцевості, в якій виробляються будівельні роботи.

Існує величезна кількість варіацій кріплення, але відштовхуватися все-таки варто від універсальних, загальноприйнятих і перевірених рішень. З урахуванням поділу сендвіч-панелей на стінові і покрівельні, з’єднання класифікуються відповідно.

Види вузлів кріплення

Одним з хороших прикладів, є вузли кріплення сендвіч панелей до залізобетонних колон. Такий тип приєднання використовується при відсутності сталевого або дерев’яного каркаса. Плити будуть закріплюватися на дюбелях, які попередньо будуть вмонтовані в залізобетонну конструкцію. Потім в дюбелі будуть укручуватися саморізи. Таке кріплення використовується для облицювання будівель і залізобетонним каркасом, де немає потреби розміщувати обрешітку.

Крім цього типу кріплення, існують типові вузли кріплення сендвіч панелей між собою, в яких використовуються допоміжний елемент.

Крім типових способів, є і більш сучасні з’єднання – плити з замочками. Таким чином, вузли примикання сендвіч панелей виходять об’єднанням пазів двох елементів у своєрідний «замок». Це з’єднання досить міцне, але навіть його слід обробити силіконовим герметиком.

Вузли для даху

Для створення вузлів сендвіч-панелей на даху використовуються замки. Варто правильно розрахувати необхідну довжину листів, щоб не виникло потреби у створенні проміжних вузлів вже на покрівлі. Зайві вузли покрівлі з сендвіч панелей можуть тільки ускладнити монтаж та стягнути всю конструкцію ризику обвалу, якщо один з них буде виконано невірно.

Вузли для цоколя

Вузол цоколя дуже простий. Стінова плита кріпиться до фундаменту анкером кроком до 2500 мм, який проходить через шпонку і панель перекриття. Кілька саморізів з кроком 150 мм використовується, щоб скріпити шпонку між стіновий панеллю і перекриттям. Ще трохи знадобиться для закріплення перекриття фундаменту і між собою.

Типові вузли – готові рішення

Приклади типових рішень, рекомендації щодо монтажу, застосування оздоблювальних і кріпильних елементів, ущільнювачів містяться в якості рекомендацій в КАТАЛОЗІ :

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail