Сендвіч-панелі застосовуються не тільки для зведення складів, житлових будинків і комерційних об’єктів, але і для холодильних, морозильних камер. Сендвіч-панелі  для будівництва холодильних камер випускаються в широкому асортименті, тому при виборі плит потрібно враховувати цілий ряд важливих факторів. Матеріал повинен бути легким, здатним підтримувати потрібну температуру з найменшими витратами на електроенергію. Ідеальним варіантом є сендвіч-панелі з теплоізоляційним наповнювачем — пінополіуретан.

Чому саме пінополіуретанові сендвічі застосовується для будівництва холодильних, морозильних камер?

Причин тому безліч, основні з яких:

  • Вага. У порівнянні з аналогічними конструкціями з утеплювачем мінеральною ватою пінополіуретанові панелі мають меншу масу. Прошарок теплоізоляційного матеріалу щільний, але легкий. Завдяки цьому панелі підходять для будівництва споруд на піщаних і інших видах ґрунту.
  • Високий показник теплоізоляції. Якщо порівняти пінополіуретанові панелі з цегляною кладкою, то стіна шириною в 1,5 метра має ті ж властивості, що і плита товщиною всього 10 см. В результаті витрати на зведення будівлі з пінополіуретанових панелей будуть істотно менші.
  • Висока термостійкість. Діапазон температур пінополіуретанових панелей варіюється від -80 до +120 градусів Цельсія. Завдяки цій характеристиці всередині приміщення нескладно створити оптимальні умови для зберігання різних типів товарів.
  • Довгий термін служби. Плити оброблені спеціальним антикорозійним покриттям. Воно захищає матеріал від негативного впливу вологи. Термін експлуатації складає близько півстоліття. При цьому матеріал зберігає свої початкові характеристики протягом перших 10 років. Далі зношування складає близько 5% за кожні наступні п’ять років.
  • Стійкість до зовнішнього впливу. Пінополіуретанові сендвіч-панелі добре захищені від впливу бактерій, грибків, агресивних середовищ. Міцність. Матеріал здатний витримати механічне навантаження та не деформується з часом.
  • Простота монтажу. Завдяки спеціальним замкам для зведення складу не знадобляться бетонні розчини і додаткові елементи. Такий спосіб монтажу дозволяє повторне застосування панелей. У разі необхідності їх можна розібрати, перевезти на іншу ділянку і зібрати заново. При цьому будівля буде мати такі ж характеристики, як і при першому монтажі.
  • При виробництві пінополіуретанових сендвіч-панелей не використовують токсичні матеріали, які могли б виділяти шкідливі речовини. Вони підходять для будівництва складів, призначених для зберігання продуктів харчування, ліків та інших товарів.

Перед вибором панелей для холодильних камер потрібно провести ретельні розрахунки.

Пінополіуретанові сендвіч-панелі мають ширину 100–118 см. Довжина становить до 16 метрів. При виборі головним фактором є саме ширина сендвіча. Від неї залежатимуть показники теплоізоляції, вид холодильної установки.

Максимально допустимий рівень втрати температури — 10 Вт/м2. Вона компенсується за рахунок інтенсивності роботи холодильного обладнання. Уникнути втрат не вдасться через різницю температур ззовні та всередині установки.

Перед вибором панелей для холодильних камер потрібно провести ретельні розрахунки. Так, якщо різниця між внутрішньою і зовнішньою температурою всього 10–12 градусів Цельсія, то підійде матеріал товщиною 40–50 мм. Аналогічні ж сендвічі для будівництва морозильних камер тривалого або короткочасного зберігання не підійдуть. Через високі втрати збільшується навантаження на обладнання, а отже — і споживання електроенергії. Для морозильних камер варто купувати матеріал з більшою товщиною.

Монтаж холодильних, морозильних камер з пінополіуретанових сендвіч-панелей.

Перед початком будівництва потрібно підготувати фундамент. Його тип вибирається залежно від виду ґрунту. Необхідно добре вирівняти підлогу, очистити поверхню від будь-якого сміття. Тільки після завершення підготовки починається установка напрямних профілів. Збірка починається від будь-якого кута. Панелі кріплять за допомогою замків, при цьому додаткова герметизація стиків не потрібна. До основи плити прикручуються саморізами. Після завершення збирання трьох стін починається облаштування підлоги. Отвори для вікон та дверей вирізаються перед монтажем.

Види холодильних камер.

Згідно з температурними режимами, вони поділяються на:

  • середньотемпературні — для зберігання продукції при від -5 до +15 градусів Цельсія. Найчастіше встановлюються на складах, об’єктах підприємств харчової промисловості. У камері підтримується оптимальна температура для збереження товарного вигляду продукції;
  • низькотемпературні — для заморозки або зберігання продуктів. Вони коштують дорожче попередніх за рахунок використання в будівництві панелей з більшою товщиною і установки спеціалізованого обладнання.

І перші і другі види встановлюються в закладах громадського харчування, складських комплексах, великих супермаркетах і так далі. За призначенням виділяють наступні види:

  1. Камера короткочасного зберігання. Використовуються для забезпечення безперебійного запасу продуктів на кілька днів або тижнів. Камера не передбачає тривале зберігання товарів.
  2. Камера тривалого зберігання. Встановлюється на складських комплексах, підприємствах харчової промисловості, у великих терміналах. Такі камери відрізняються значною місткістю. Тоннаж завантаження може варіюватися від 10 до десятків тисяч тон. В них нерідко розташовані спеціальні стелажні системи, що полегшують зберігання і обробку вантажів.
  3. Камера заморозки або охолодження. Використовуються переважно в сільськогосподарських об’єктах, підприємствах з переробки м’яса і так далі. Принцип роботи: завантаження — охолодження/заморозка — вивантаження.
  4. Камера шокової заморозки. Низька температура призводить до швидкої кристалізації молекул. Такі продукти вважаються найбільш корисними після свіжих, бо в них зберігаються всі вітаміни і мікроелементи. Камери у готовому до експлуатації вигляді не продаються — проект розраховується в індивідуальному порядку.

Пінополіуретанові сендвіч-панелі ТЕРМОБУД підходять для будівництва будь-якого з вищеперерахованих об’єктів.

Основні переваги холодильних камер з сендвіч-панелей ТЕРМОБУД:

На сьогоднішній день все більша кількість власників підприємств, складів і логістичних центрів вибирають саме ППУ-панелі для будівництва об’єктів. Це пояснюється не тільки вигодою рішення, але й такими факторами, як:

  • легкість і компактність — для перевезення панелей не потрібна спеціалізована техніка з чималою орендною вартістю;
  • відсутність відходів після будівництва, що дозволяє заощадити на вивезенні сміття та залишків матеріалу;
  • короткі терміни будівництва; зведення на полегшених видах фундаменту;
  • відсутність необхідності у додаткових внутрішніх, зовнішніх оздоблювальних роботах; простота установки дверей, вентиляції та інших інженерних систем.

 

Основною перевагою  можна вважати такий важливий момент, що невелику камеру можна перевозити вже в зібраному вигляді. Крім того, завдяки здатності витримувати низькі температури об’єкт можна оснастити практично будь-яким типом холодильного обладнання.

 

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail