Використання сендвіч-панелей у агробізнесі, на сьогоднішній день є максимально затребуваним та вигідним. Оскільки, як показує практика, сучасному фермерському господарству необхідні просторий і теплий гараж для машин та обладнання. А також склади для зберігання кормів, врожаю (зернових, овочів і фруктів) та готової продукції. А підприємства, що спеціалізуються на тваринництві та птахівництві потребують просторих та функціональних приміщень для утримання худоби й птиці.

Спеціалісти вже не раз висловлювали думку, що саме сендвіч-панелі є одним з чинників успішного ведення бізнесу в аграрній галузі. Адже сьогодні ринок стрімко рухає вперед нова філософія, що не передбачає будівництва «на віки». А сільське господарство у сучасному його баченні — це, так би мовити, зовсім інша справа.

Сьогодні агропідприємству вигідніше вкладати кошти у будівлі, що можна використовувати роками, а не десятиліттями, але з максимальною ефективністю та вигодою. Новий об’єкт має бути дешевшим, будуватися швидше та, головне, він має бути оптимально пристосованим для виконання своїх функцій. А сучасні сендвіч-панелі ідеально підходять для створення саме таких об’єктів.

Технічні переваги та економічна вигідність сендвіч-панелей у агробізнесі.

  • НАВАНТАЖЕННЯ НА ФУНДАМЕНТ

Одна з основних переваг сендвіч-панелей полягає у їх невеликій вазі. Завдяки цій своїй властивості сендвіч-панелі успішно застосовуються для будівництва стін та дахів об’єктів, що споруджуються навіть на так званих слабких ґрунтах. Вартість аналогічного за площею об’єкта, побудованого за традиційними технологіями, буде значно вищою (хоча б через необхідність попереднього ущільнення ґрунту).

  • ЗАХИСТ ВІД ВІБРАЦІЙ

Ця вимога стосується, насамперед, будівель, де планується застосування технічних систем, робота яких спричиняє значні вібраційні навантаження на елементи конструкції приміщень. А саме фундамент, а через нього — на стіни та покрівлю. Проблема теж успішно вирішується за допомогою сендвіч-панелей. Технологія їх монтажу передбачає використання пружних ущільнень на стиках. Що надзвичайно ефективно усувають або радикально знижують вплив ударів та вібрації на конструкцію.

  • ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ

Фундамент й стіни (включно з нижніми фрагментами стінових сендвіч-панелей) будівель та приміщень сільськогосподарського призначення мають бути надійно захищені. Як від негативного впливу ґрунтових вод, так і від наслідків промерзання ґрунту. З огляду на це системи кріплення стінових сендвіч-панелей за потреби оснащуються спеціальними гідроізольованими елементами.

Та навіть звичайні Z-Lock (відкриті замки) на сандвіч-панелях забезпечують здебільшого достатню щільність і герметичність з’єднання. А більш складні термозамки до того ж ще й знижують ступінь проникнення вологи і повітря до приміщення. Тому термозамки частіше використовують для монтажу стін холодильних камер та інших приміщень. Де окрім іншого потрібні ефективна гідроізоляція, герметичність та високий рівень енергозбереження.

  • ПРОТИПОЖЕЖНИЙ ЗАХИСТ

З урахуванням специфіки їх експлуатації, нові будівлі сільськогосподарського призначення сьогодні проектуються та споруджуються з використанням матеріалів. Що здатні убезпечувати високу вогнестійкість конструкцій без критичного впливу на функціональність, довговічність та вартість самої будівлі. Сендвіч-панелі з наповнювачем із мінеральної вати відповідають цим вимогам максимально повно.

Мінеральна вата — порівняно дешевий, та, найголовніше, негорючий матеріал. Він, по-перше, відрізняється особливо високою вогнестійкістю (до 120 хвилин для окремих модифікацій). А по-друге, не виділяє шкідливих і токсичних речовин навіть під дією екстремальних температур.

Варто також зазначити, що в Україні, складні високоефективні системи автоматичного пожежогасіння дуже дорогі. Тому, як і раніше, не надто розповсюджені. Проблему дотримання прийнятного балансу між необхідним рівнем протипожежної безпеки та затратами на протипожежний захист сільгосппідприємці, як правило, вирішують за рахунок використання сендвіч-панелей з мінеральною ватою.

Проте, з метою підвищення рівня протипожежної безпеки у місцях масового скупчення людей і на будь-яких об’єктах, у тому числі й сільськогосподарських та промислових. Де працює велика кількість персоналу чи утримуються тварини, згідно з чинними нормами дозволяється використання виключно сендвіч-панелей з наповнювачем із мінеральної вати.

  •  ДОВГОВІЧНІСТЬ СПОРУДИ ТА ЕФЕКТИВНИЙ АНТИКОРОЗІЙНИЙ ЗАХИСТ КОНСТРУКЦІЙ

Оскільки на відміну від більшості нежитлових споруд загального призначення на сільськогосподарські будівлі негативним чином впливає не лише зовнішнє, а й внутрішнє середовище. Постійна висока вологість, безпосередній контакт з гноєм худоби чи послідом птиці тощо, то вимоги щодо таких їх експлуатаційних параметрів, як довговічність та антикорозійна стійкість теж значно вищі.

Та незалежно від базових гідроізоляційних характеристик елементи певних споруд сільськогосподарського призначення потребують додаткового захисту.

Тому, зовнішні поверхні сендвіч-панелей, що використовуються для будівництва об’єктів сільськогосподарського чи промислового призначення, ще на етапі виробництва додатково покриваються спеціальними захисними покриттями. Властивості таких антикорозійних покриттів можна вибирати з урахуванням реальних умов експлуатації споруди та конкретних загроз. Що виникатимуть чи можуть виникати впродовж прогнозованого терміну експлуатації.

Більш того, оскільки сендвіч-панелі виробляються та монтуються дуже швидко, внутрішні та зовнішні конструкції з них заздалегідь проектуються і виготовляються так, щоб у разі потреби їх можна було замінити. Оперативно і без надмірних витрат. Модульний метод складання сендвіч-панелей з використанням системних кріпильних елементів дає змогу видалити пошкоджену панель і замінити її ідентичною за розмірами та характеристиками.

  • ГІГІЄНІЧНІ ТА САНІТАРНІ УМОВИ

У сільськогосподарських будівлях та приміщеннях, призначених для зберігання харчових і кормових продуктів, а також компонентів, призначених для їх виробництва, категорично заборонені будь-які шкідливі та токсичні речовини у концентраціях. Що перевищують норми, передбачені чинними санітарно-гігієнічними вимогами. Зокрема, й такі речовини, що їх можуть виділяти будівельні матеріали, а також пристрої та обладнання, що працюють у таких приміщеннях.

Тому, як ми вже зазначили вище, у аграрній та харчовій галузях застосовуються будівельні рішення на основі сендвіч-панелей із захисними покриттями спеціальних типів, що наносяться ще на етапі виготовлення панелей. Окрім того, усі інші складові таких сендвіч-панелей та їх теплоізоляційні наповнювачі, а також технології виробництва і контролю якості на виробничих лініях, повністю виключають будь-яку можливість потрапляння токсичних речовин у готовий продукт.

Зазначимо також, що будівлі та приміщення сільськогосподарського призначення мають бути спроектовані й споруджені таким чином, щоб повністю запобігати викидам шкідливих речовин у навколишнє середовище. У тих же випадках, коли немає технічної можливості запобігти таким викидам, будівлі мають оснащуватися системами вентиляції та фільтрації. Котрі здатні ефективно зменшувати концентрації шкідливих речовин до значень, що не перевищують допустимі норми, передбачені чинним законодавством.

Один з оптимальних варіантів вирішення проблеми — це, знову ж таки, сендвіч-панелі. Стінові та покрівельні панелі значно спрощують проектування та монтаж вентиляційних систем будь-якого рівня складності та забезпечують їх ефективне функціонування у будь-яких умовах експлуатації.

Конструкторські рішення з сендвіч-панелей для сільського господарства.

Зважаючи на унікальні можливості сучасних сендвіч-панелей та враховуючи актуальні запити її замовників з поміж сільгосппідприємств та фермерських господарств, об’єкти сільськогосподарського призначення наразі розподіляють на дві великі групи за профілем та умовами їх використання.

  • Першу групу становлять складські приміщення: склади, криті майданчики, навіси, холодильні камери тощо.

В залежності від призначення та специфіки діяльності користувача складські споруди можуть бути теплоізольованими, взагалі не оснащуватися теплоізоляцією чи навіть мати змінну теплоізоляцію. Вимоги щодо властивостей матеріалів і зокрема сендвіч-панелей, з яких зводяться складські будівлі теж дуже різнопланові й визначаються найрізноманітнішими факторами.

Наприклад, деякі види сільськогосподарської продукції (овочі, фрукти тощо) вимагають суворого дотримання певних умов зберігання: температури, вологості, постійного контролю складу внутрішньої атмосфери приміщення, повної відсутності у ньому сонячного світла. Тобто приміщення для тривалого зберігання такої продукції повинні мати не лише ефективну гідро- і теплоізоляцію, але й оснащуватися складними системами вентиляції і кондиціювання, освітлення, протипожежної безпеки та ін.

А приміром, для захисту сільськогосподарської техніки від дощу та снігу здебільшого використовуються звичайні навіси (приміщення без однієї чи кількох стін). Це рішення значно простіше та дешевше й успішно реалізується із застосуванням недорогих покрівельних та фасадних сендвіч-панелей, що до того ж дають змогу значно скоротити строки будівництва об’єкта.

  • До другої групи об’єктів сільгосппризначення в фахівці відносять спеціалізовані комплекси для утримання тварин та птиці: корівники, свинарники, кошари, стайні, різнотипні пташники тощо.

Розміри таких об’єктів здебільшого визначаються видом тварин, їх кількості (планованого вмісту) і технології розведення (вільний вигул, прив’язний та ін). Такі об’єкти зводяться за прямокутною схемою, мають двосхилий дах зі світлопрозорими елементами (зенітними ліхтарями) та великі ворота для проїзду техніки й прогону тварин.

Несуча конструкція найчастіше виконується з портальних рам, до яких кріпляться елементи покрівлі та облицювання стін, як правило, це сендвіч-панелі або профнастил. Будівлі мають забезпечувати оптимальні умови для тварин (правильне освітлення, температуру, вологість, вентиляцію). А отже ще на етапі проектування підбираються будівельні матеріали з відповідними параметрами корозійної стійкості не тільки для зовнішніх елементів таких споруд, а й перш за все для внутрішніх приміщень.

Нинішній асортимент продукції та зокрема виконаних об’єктів демонструють той факт, що сендвіч-панелі — це дійсно унікальний будівельний матеріал. Котрий надзвичайно вдало поєднує численні технічні і економічні переваги й здатний адаптуватися до найширшого спектра вимог українських аграріїв.

Українські виробники успішно освоїли виробництво покрівельних та стінових сендвіч-панелі зі спеціальними захисними покриттями, що забезпечують гарантований і довготривалий захист конструкцій від зовнішніх природних (атмосферних) факторів впливу. А також внутрішнього агресивного середовища, насамперед корозії, спричиненої дією вологи, аміаку, сечі й різноманітних хімічних речовин.

Прогрес не спинити.

Як бачимо, сендвіч-панелі — це технологія, ефективність котрої давно доведена на практиці. Та у чому ж найголовніша її перевага для сучасного сільгоспвиробника? Відповідь на це запитання теж давно очевидна: ТЕМПИ!

За умови професійного проектування та належної організації етапу будівництва цілі комплекси, споруджені із застосуванням сендвіч-панелей. А будівельні компанії-підрядники здають об’єкти своїм замовникам вже через три-чотири місяці. При цьому технології виробництва та монтажу панелей теж постійно вдосконалюються і стають більш доступними для масового кінцевого користувача.

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail