Залежно від того, який тип об’єкта зводиться, вибираються і габарити огороджувальних конструкцій. А враховуючи, що товщина панелей позначається на їх вартості, правильний розрахунок допоможе розумно розпорядиться засобами, відведеними на будівництво. Відтак, щоб правильно обрати товщину сендвіч-панелі необхідно звернути увагу на такі нюанси.

Від чого залежить вибір сендвіч-панелей?

Ще на етапі проектування будівлі важливо розуміти наступне:

  • кліматичні особливості регіону;
  • функціональне призначення об’єкта.

Перший фактор – знання максимально низької температури взимку і максимально високої влітку, характерних для даної місцевості. Залежно від цього вибирається тип утеплювача, а також розмір його шару.

Слід врахувати при цьому: різні типи матеріалів, що відрізняються різною теплопровідністю. А також мають різні показники поглинання вологи.

Фізичні габарити ізоляційного матеріалу крім іншого важливі і для прорахунку витрат для обігріву приміщення в холодну пору року. Чим слабкіше буде система захисту від холоду, тим більшим виявиться витрата енергоносіїв. Отже, зростуть витрати на утримання об’єкта. А це позначиться на вартості продукції.

Товщина сендвіч-панелі залежить і від функціонального призначення споруди. Для зберігання овочів або зернових необхідний один розмір. А для свинарника, корівника або ж курника потрібно інший габарит.

Неправильно підібрані параметри ізоляційного матеріалу створять умови, при яких тварини або птиця будуть мерзнути і почнуть хворіти. А закладені на зберігання овочі зіпсуються, або ж змінять свої харчові та смакові якості. Все це позначиться на якості продукції. І в кінцевому підсумку призведе до фінансових втрат. Тому будівельнику важливо правильно вибрати розмір панелі.

Розрахунок розміру ізоляційного матеріалу

Побутує думка: що чим товстіший шар утеплювача, тим комфортніше буде в приміщенні взимку. Однак товщина мінеральної вати або пінополістиролу між металевими листами впливає на вартість кожної конструкційної одиниці. До того ж виробниками випускається досить великий діапазон розмірів – від 80 до 200 мм. Тому підхід «найтовстіші – значить найкращі» до вибору даного матеріалу є некоректним. Габарити утеплювача розраховуються за спеціальними формулами, знайти які можна в збірниках державний будівельних нормативів. Розрахунок показника теплоопору виконується по ДБН В.2.6-31: 2006.

В якості основи для розрахунку можна використовувати ДСТУ Б В.2.6-189- 2013 «Методи відбору теплоізоляційного матеріалу для утеплення будівель».

Самі ж обчислення краще доручити фахівцям ТЕРМОБУД, які врахують всі особливості складових формули:

  • розташування об’єкта в межах певної температурної зони;
  • коефіцієнт теплопровідності матеріалу;
  • показники теплового опору.

Відзначимо, що територія України розділена на дві температурні зони. А матеріали, що використовуються для виробництва сендвіч-панелей  (мінеральна вата, пінополістирол, ПУР, ПІР) мають різні коефіцієнти теплопровідності. А також відрізняються залежно від використовуваного ізолятора і показники теплового опору.

Використавши всі ці стандартні дані, фахівець допоможе підібрати оптимальну товщину, яка задовольнить всі поставлені до об’єкта вимоги.

Менеджери компанії ТЕРМОБУД з радістю допоможуть обрати товщину сендвіч-панелі. А також безкоштовно нададуть будь-яку консультативну інформацію з питань придбання та монтажу сендвіч-панелей.

 

 

 

 

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail