ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТ СЕНДВІЧ-ПАНЕЛЕЙ

Використання сендвіч-панелей для будівництва швидкомонтованих будівель сьогодні вже нікого не здивуєш. Зростає кількість побудованих із цього дивовижного матеріалу споруд різного призначення. Особливо популярним є будівельний матеріал серед бізнесменів. Акуратні, зведені в найкоротші терміни сервісні центри, автомийки, склади, павільйони, магазини, ангари не вимагають особливого вкладення капіталу і дуже швидко приносять прибуток. Виробники встановили термін експлуатації сендвіч-панелей більше 25 років, якщо буде дотримано технології монтажу та правила експлуатації споруди. Чи багато це чи мало? Ми сміливо стверджуємо, що експлуатація будівель із сендвіч-панелей може бути мінімум у 2 рази більшою, якщо забезпечити якісне обслуговування та ремонт сендвіч-панелей.

Обслуговування

Вплив довкілля на будову може призвести до пошкоджень як верхньої кулі, так і утеплювача. Уникнути складних ушкоджень допоможе періодичне дослідження стану сендвіч-панелей. Зробити це можна самостійно способом простукування поверхні виробів. Це найпростіший метод діагностики і застосовувати його потрібно у найуразливіших місцях будови.

Після виявлення місця пошкодження потрібно уточнити його межі, щоб мати можливість правильно визначити обсяг та тип ремонтних робіт. Іноді під незначним поверхневим пошкодженням можуть ховатися серйозні проблеми із внутрішнім шаром. В цьому випадку простий ремонт може не дати бажаного ефекту і потрібно замінити пошкоджений лист.

Ключові етапи ремонту

Легкий ремонт сендвіч-панелей відрізняється невеликим обсягом робіт без будь-яких порушень цілісної структури об’єкта.

При великих пошкодженнях виникає необхідність у частковій заміні певних елементів конструкції, це вже складний ремонт. Щоб виконати його якісно потрібно такі самі матеріали, які були використані для виготовлення сендвіч-панелі. Зробити таку заміну не завжди є можливим. Підбираючи матеріал для ремонту, слід враховувати технічні характеристики ремонтованої конструкції.

Порада! Перед заміною бажано протестувати підібраний матеріал на сумісність із матеріалом панелі. Робити це краще поза об’єктом.

При масштабних пошкодженнях експлуатованих сендвіч-панелей необхідне використання спеціального обладнання. У цьому випадку панель демонтують та відправляють на реставрацію до спеціальних цехів, що займаються ремонтом сендвіч-панелей. Якщо немає можливості для проведення масштабного ремонту, здійснюють ремонт. На пошкоджену панель накладають пояс чи скоби, щоб запобігти подальшій руйнації та підготуватися до серйозної реставрації.

Завершивши ремонт, роблять ультразвукове дослідження панелі, щоб визначити якість та надійність заміни пошкодженого елемента чи проведення реставрації.

Можливі пошкодження сендвіч-панелей

Причиною пошкодження сендвіч-панелей в основному є високошвидкісний або низькошвидкісний зовнішній вплив. Особливою характерністю сендвіч-панелей є те, що енергія у них рівномірно розташована по всій площі. При пошкодженні панелі розподіл енергії теж порушується, що призводить до поширення пошкодження на велику область конструкції. Під невеликою вм’ятиною або маленькою тріщиною всередині панелі відбуваються сильні зміни. Не завжди ушкодження руйнує структурну цілісність. Потрібно просто відновити зовнішній вигляд панелі.

Види ремонту

– Косметичний ремонт

Якщо під час перевірки було виявлено пошкодження верхніх захисних шарів профілю, робиться косметичний ремонт. Для цього використовуються полімерні захисні склади. Сендвіч-панель залишається незмінною, але змінюється її зовнішній вигляд.

– Тимчасовий ремонт

При виявленні незначних площ пошкоджень без руйнування цілісності панелі та зміни її механічних властивостей здійснюється тимчасовий ремонт. Залишати поза увагою конструкцію не можна. Під впливом природних факторів пошкодження може розширитися та поширитися на велику площу. Хімічні реагенти, вода зруйнують конструкцію набагато швидше.

Тимчасовий ремонт не вимагає великих витрат і є проміжним заходом для подальшого капітального ремонту. До початку реконструкції панелі потрібно періодично перевіряти стан конструкції.

– Структурний ремонт

Найскладніший і трудомісткіший процес чекає на вас при виявленому розшаровуванні панелі, змін у структурній цілісності використовуваного утеплювача. Необхідно якнайшвидше відновити стартові механічні властивості сендвіч-панелі. Якщо для будівництва використовувалися панелі із сердечником із мінеральної вати, заміну утеплювача проводити на ідентичний матеріал.

Переваги та недоліки всіх типів ремонту

Структурний ремонт спрямований на відновлення цілісності панелі та її технічних характеристик після заміни теплоізоляційного матеріалу та зміцнення всієї конструкції. Під час ремонту новий утеплювач необхідно якісно поєднати з іншими елементами сендвіч-панелі. Сьогодні використовують два типи ремонту із заміни утеплювача:

  1. Ремонт ділянки. Товщину панелі відновлюють за рахунок кріплення нового матеріалу прямо на поверхню конструкції. Для проведення робіт не потрібна особлива підготовка, а сам процес ремонту не займає багато часу. Недоліком цього виду ремонту є зміна загальної товщини та ваги панелі, що експлуатується. Для кріплення утеплювача необхідно дуже акуратно і точно підготувати поверхню місця кріплення нового матеріалу.
  2. Латка на вигин панелі. Ушкодження вигину панелі усувається за допомогою накладання латки та якісним покриттям прилеглої області спеціальним матеріалом для ідеального стикування латки з конструкцією. Основна вимога — поверхня панелі та латки має бути в одній площині. Такий тип ремонту добрий тим, що загальна нова товщина трохи відрізняється від розміру оригінальної панелі. Форма латки повторює вигин, що дозволяє сендвіч-панелі зберегти свій зовнішній вигляд і стати міцнішим. За виконанням це трудомісткий процес, для виконання якого необхідно мати спеціальні знання та мати навички ремонту сендвіч-панелей.

Своєчасне обслуговування та діагностика пошкоджень допоможе продовжити термін експлуатації сендвіч-панелей навіть при неодноразовому їх демонтажі та монтажі.

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail