ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТ СЕНДВІЧ-ПАНЕЛЕЙ

Будинки та споруди із сендвіч-панелей –  вже давно стали беззаперечним трендом у сучасному будівництві. Якщо необхідно звести енергоефективне приміщення з тривалим терміном експлуатації, то без сумніву варто використовувати панелі ППУ. І вже на етапі остаточного узгодження, вам доведеться зробити свій вирішальний вибір: PIR чи PUR? Чим ж вони відрізняються ці типи утеплювача? В чому їхня особливість?

Особливості виробництва PIR та PUR

Насамперед, обидва види матеріалу відносяться до виду утеплювача пінополіуретан (ППУ). Процес виробництва будується на термохімічній реакції від змішування двох компонентів – поліолу та ізоціанату. На виході отримуємо матеріал, який на 90% складається з бульбашок газу та 10% полімеру та з дуже низьким коефіцієнтом теплопровідності до 0,021 Вт/мК. Утеплювач виходить за всіма характеристиками відмінним. Але є один суттєвий мінус – під впливом вогню відбувається руйнація молекулярної структури, причому досить швидко. Дуже вже енергоефективний виходить матеріал, але через слабку стійкість у разі пожежі, його не можна застосовувати повсюдно.

 

Перевага PIR утеплювача

В процесі експериментів з пропорціями та добавками, був отриманий подібний за характеристиками, але більш стійкий до впливу вогню, утеплювач пінополіізоціанурат PIR. Під впливом вогню на його поверхні утворюється твердий шар, що перешкоджає проникненню вогню вглиб. PIR не підтримує горіння і відноситься до типу самозатухаючих. Важливо згадати, що обидва види утеплювача, PIR і PUR, під вплив вогню виділяють їдкий густий дим, шкідливий для будь-якого живого організму.

 

Різниця між PIR та PUR утеплювачами

Як вже раніше згадувалося, обидва види утеплювача мають схожі властивості. Більш міцна хімічна структура PIR стійкіша до ультрафіолету і трохи міцніша за навантажувальними властивостями. В цілому, обидва варіанти знаходять широкий спектр застосування, тому що їх відмінні споживчі властивості дуже потрібні.

 

Наведемо важливі відмінні риси сендвіч-панелей з пінополіізоциануратом

 1. Низький коефіцієнт теплопровідності. Може сягати значень до 0,021 Вт/мК. Це набагато краще, ніж у випадку із мінеральною ватою зі значенням 0,042.
 2. Невелика вага. Дуже важлива характеристика, коли мова про будинки із сендвіч-панелей. Йдеться про економію на дорогих фундаментах, каркасі та покрівельних фермах.
 3. Низька гігроскопічність. Практично не вбирає вологу при прямій взаємодії та конденсаті, а значить не втрачає під дією води своїх теплотехнічних властивостей.
 4. Тривалий термін експлуатації. Термін служби може бути сягати 30-40 років.
 5. Стійкість до агресивних середовищ. Не схильний до гниття, впливу грибків, не цікавить гризунів.

 

Де варто застосовувати сендвіч-панелі з ПІР та ПУР?

Поліпшені властивості вогнестійкості сендвіч-панелей із PIR значно розширюють сферу їх використання. Однак, необхідно чітко озвучувати той факт, що покращені властивості, це не означає, що матеріал є негорючим, як мінеральна вата. І якщо йдеться про об’єкти з підвищеною пожежною небезпекою, місця постійного знаходження великої кількості людей або протипожежні стіни – застосувати pir панель можна лише з урахуванням точних розрахунків або все-таки взяти сендвіч-панелі з мінватою. У всіх інших випадках використання пінополіуретанових утеплювачів матиме лише позитивний ефект.

 

Застосування сендвіч-панелей з PIR та PUR утеплювачами

 1. Різні торгові та розважальні магазини та центри. Проектами цих будівель передбачаються достатня кількість шляхів для евакуації відвідувачів та персоналу у разі пожежі. А відмінні теплотехнічні характеристики PIR-утеплювача дають суттєву економію для підтримки необхідного мікроклімату у приміщеннях.
 2. Промислові цехи, складські приміщення та логістичні центри. Економія від використання ППУ сендвіч-панелей може досягати до 20% порівняно з альтернативними матеріалами (цегла, бетон, дерево).
 3. Агропромисловий сектор. Як металеві обкладки сендвіч-панелей застосовують матеріали з більш стійкою структурою до агресивних середовищ.
 4. Об’єкти харчової промисловості. Сертифіковані для цієї сфери матеріали є зовнішніми сторонами панелей. Наприклад, таким покриттям є «food safe».
 5. Холодильні та морозильні камери – це напрямок, у якому сендвіч-панелі з пінополіуретаном зайняли лідируючі позиції. Причина тому – низький коефіцієнт теплопровідності, практично відсутнє вологопоглинання, міцність і легкість.
 6. Різні проекти з утеплення існуючих стін та фасадів. Облаштування покрівлі із сендвіч-панелей з PIR дуже ефективне рішення для промислових та цивільних об’єктів.

 

Сендвіч-панелі з PIR та PUR 

Цей вид панелей, що виготовляє наша компанія володіє по-справжньому чудовими споживчими властивостями в частині збереження тепла, міцності, легкості та зручності монтажу. Багаторазові зіставлення варіантів утеплювача в сендвіч-панелях віддають перевагу саме ППУ. На стадії будівництва більш економічний варіант сендвіч-панелей з пінополістиролом буде дешевшим, але термін служби та нижчі витрати на підтримку необхідного мікроклімату в приміщенні однозначно на користь пінополіуретанових панелей.

Компанія ТЕРМОБУД представляє досить широку лінійку габаритних розмірів панелей PIR і PUR,  яка дозволить вирішити будь-яке завдання у сфері будівництва будівель швидкого монтування, холодильників та багатьох інших споруд.

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail