Відхилення від площинності сендвіч-панелей в більшості випадків обумовлено нерівностями поверхні. За своєю суттю вони зумовлені механічними властивостями сталевого полотна, що поставляється металургійними заводами. А також типом і вагою захисних поверхневих покриттів. Це часто пов’язано з якістю матеріалів, що використовуються у виробництві, або з проблемами підрядника, який встановлює сендвіч-панелі. Оскільки умови монтажу впливають на теплове розширення та усадку облицювання панелей. В даній статті ви про читаєте про допустимі і неприпустимі дефекти при використанні панелей:
Допустимі відхилення
Багато дизайнерів складів і виробництв шукають панелі більшого розміру. Можливо, широкі та довгі, які в поєднанні з високоспецифічними лаками на облицюванні, такими як металік та темні кольори лаку, можуть створити проблеми із зовнішнім виглядом. При реалізації такого підходу важливо, щоб проектувальники розуміли, що стандартний допуск на площинність панелей може вплинути на зовнішній вигляд. Так як товщина сталевої оболонки може коливатися від 0,4 мм до 0,7 мм, товщина жили ізоляції від 40 мм до 250 мм, а довжина від 1,0 м до 14 м.
З огляду на той факт, що панелі мають різноманітну вбудовану теплоізоляцію і набагато простіше в монтажі, ніж інші системи. Іх використання економічно вигідне, особливо коли ідеально рівний зовнішній вигляд не в пріоритеті.
Поверхневі дефекти
Процес виготовлення панелей спрямований на зменшення ступеня нерівностей, проте проблеми з площинністю і нерівностями поверхні можуть бути в деякій мірі очевидні в готовому виробі. Більш схильні до виникнення так званих дефектів поверхні більш довгі панелі невеликої товщини, з темним або металевим відтінком лаку. В цілому, чим більше площа поверхні і чим більше поверхня, що відбиває, тим більше ризик відхилення від площинності і виявлення візуальних дефектів.
Освітлення та кути огляду також відіграють важливу роль у спостереженні. Особливі умови освітлення, як правило, посилюють візуальні дефекти навіть при дуже незначних нерівностях поверхні. Одні й ті ж панелі можуть виглядати ідеально плоскими в певний час доби або в умовах слабкого освітлення.
Слід зазначити, що багато виробів мають підкладку з висотою ребра жорсткості не більше 5 мм, звану слабопрофільованою, такою, наприклад, волосінь, мікропаз, мікрохвильова піч. Вони служать, в тому числі, для мінімізації нерівностей поверхні і додання виробу більш естетичного вигляду. Однак багато панелей, так звані архітектурні профілі, не мають таких профілів – вони рівні по всій поверхні.
Панелі без профілювання обходяться дорожче у виробництві. Щоб мінімізувати візуальні нерівності, зазвичай необхідно використовувати для їх облицювання більш товсті сталеві смуги (зазвичай 0,6 мм) і пінополіуретан щільністю понад 38 кг/м3. Тому важливо, щоб дизайнери використовували правильний продукт для конкретного застосування та узгоджували свої естетичні очікування з характеристиками продукту.
Виробники зазвичай встановлюють власні стандарти, щоб врахувати ці очевидні візуальні проблеми. Ця інформація рідко публікується в маркетингових матеріалах панелей і зазвичай не відображена в специфікаціях продукції та деклараціях.
Типові галузеві стандарти вимагають, щоб площинність панелей вимірювалася простим правилом і товщиноміром. Площинність поверхні – це відстань між будь-якою точкою на поверхні пластини і площиною вимірювання. Результати цих вимірювань виражаються в розмірі западини по довжині вимірювання. Стандарт встановлює вимоги до 1 мм / 400 мм, а ось директиви EPAQ вказують 0,7 мм / 400 мм.
Допустимий прогин
Другим стандартним параметром є вигин сендвіч-панелі, який можна охарактеризувати як відстань між поверхнею сендвіч-панелі і лінією, що з’єднує її протилежні краї.
Загальноприйнята вимога до вигину, коли до нього немає особливих естетичних вимог, становить 2 мм на кожен метр довжини, але не більше 10 мм на весь виріб. Однак для спеціальних архітектурних проектів це обмеження може не підійти. Тому при покупці панелей завжди слід детально читати технічну документацію виробника. Особливо у випадку з проектами, які вимагають ідеально рівних панелей.
Крім того, відповідний контроль площинності зазвичай повинен проводитися на виробі до його встановлення на будівельному майданчику. Тобто після того, як панелі були розпаковані та залишені при температурі навколишнього середовища, близькій до так званої так званої температури навколишнього середовища в звичайних умовах, а не після прикріплення до об’єкта.
Використання екструдованої/профільованої сталевої смуги для виробництва панелей може значно знизити візуальне сприйняття звичайних нерівностей поверхні. Тиснення на поверхні сталевої оболонки розсіює інтенсивне відображення світла і забезпечує більш м’яке і рівномірне розсіювання світла. У звичайних предметах з сендвіч-панелей при погляді з відстані до 15 метрів «дефекти» не будуть видні неозброєним оком. Але при певному освітленні нерівності поверхні можуть бути видні з відстані до 100 метрів.
Відхилення конструкції від вертикалі
Також необхідно провести відповідні вимірювання для перевірки вертикальності сталевої конструкції/основи, щоб переконатися, що кутові елементи підключені правильно. Інакше панелі будуть з’єднані під кутом, що призведе до неправильного вертикального вирівнювання кутових елементів. Тому допускаються деякі відхилення несучої конструкції від осі будівлі на рівні грунту на ± 2 мм. А допустимі відхилення відстані між двома сусідніми колонами на рівні землі становлять ± 2 мм.
У разі надмірного перевантаження кріпильних елементів ця операція може спричинити навантаження на панель і змінити «лінію зчитування» на рівні кріплень. Без урахування поздовжнього розширення, яке залежить від температури поверхні будь-якого зовнішнього елемента будівлі, огляд не може бути проведений.
Це пов’язано з тим, що тепло сонячних променів може підняти температуру зовнішньої поверхні значно вище температури навколишнього середовища. Що може бути ще більш помітно на темних панелях. Цей цикл зміни температури та подовження залежить від багатьох змінних, включаючи розташування та орієнтацію проекту, хмарність, нахил панелі, обробку поверхні або колір, а також теплоізоляційні властивості системи.