Покрівельні сендвіч-панелі

Покрівельні сендвіч-панелі – зручний сучасний матеріал для покриття дахів будь-якої площі. Будівельники охоче використовують їх у роботі через ряд позитивних якостей:

 • Легкість укладання: сендвіч-панелі монтуються без зайвих фізичних зусиль і процес займає відносно мало часу;
 • Мала вага при великій площі: це одночасно і перевага та недолік, тому що панелі легко переносити, але й вітер легко знімає їх з місця;
 • Хороша тепло- та шумоізоляція;
 • Вогнестійкість;
 • З сендвіч-панелями будинок, гараж, магазин і будь-яка інша будівля отримують індивідуальність оформлення і змушують перехожих звертати увагу на свій органічний дизайн.

 

ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕНДВІЧ-ПАНЕЛЕЙ

На сучасному ринку представлені кілька різновидів матеріалу з різними розмірами, наповнювачем та показником міцності. Залежно від своїх показників визначається призначення кожного виду. Внутрішній утеплюючий прошарок зазвичай складається з пінополістиролу, пінополіуретану, поліізоціанурату або мінеральної вати.

Важать покрівельні сендвіч-панелі досить мало, і можуть поєднувати в собі фінішне покриття та утеплювач. Найтеплішими вважаються вироби з базальтовою ватою. Корпус із тонкого листового металу покривається декоративним захистом із полімеру – завдяки цьому плитам повідомляється необхідне колірне оформлення та захист від корозії.

ЗВЕДЕННЯ ПОКРІВЛІ

Щоб покрівля із сендвіч-панелей вийшла надійною та якісною, необхідно враховувати наступні правила:

 • Мінімально можливий кут ухилу покрівлі – 50. Це найнижча позначка, перевищення тут допустиме.
 • Для укладання підходять виключно суцільні панелі без стиків, вікон та інших елементів, що порушують їхню цілісність.

 

Оскільки 50 – це мінімальна позначка, потрібні й інші критерії визначення величини кута, придатного до конкретної покрівлі. Важливим є клімат регіону, в якому зводиться будівля. Якщо для регіону характерні часті та рясні опади, то необхідно забезпечити такий ухил, який максимально сприяв би видаленню вологи з даху. Оптимальний показник тут – 400. Так вода не застоюватиметься на стиках, а взимку це особливо актуально, оскільки кучугури та нашарування льоду руйнують покрівлю, розширюють щілини та призводять до ризику обвалення, якщо снігові маси накопичилися у великій кількості.

Якщо клімат досить посушливий, то ухил допускається від 70 до 250.

Слід пам’ятати таке співвідношення: чим крутіший дах зводиться, тим більша витрата будівельних матеріалів знадобиться. Якщо дах досить плоский (5-7 градусів) немає необхідності в додаткових кріпленнях для закріплення сендвіч-панелей до несучої конструкції, виготовленої з металу, залізобетону або дерева. Однак при перевищенні цієї низької позначки без додаткових кріплень не обійтися.

Щоб підготуватися до роботи, потрібно заздалегідь розрахувати, скільки кріплень знадобиться. На їхнє число впливають такі фактори:

 

 • Вітрове навантаження. Цей фактор залежить від висоти будівлі, її локації та кута нахилу покрівлі.
 • Тип будівлі (закритий чи відкритий).
 • Ділянка кріплення. Крайні панелі відчувають на собі більше вітрового навантаження, ніж плити, розташовані у центрі.
 • Характеристики кріплень (несуча здатність).

 

СЕКРЕТИ ПРАВИЛЬНОГО УКЛАДАННЯ

При зведенні покрівлі із сендвіч-панелей важливо зберегти їх цілісність, інакше результат роботи виявиться незадовільним. Наступні рекомендації допоможуть виконати весь процес правильно:

 

 • При обрізанні плит не допускається абразивне або гаряче різання, оскільки вона ушкоджує цілісність захисного шару.
 • По обидва боки сендвіч-панелі покриті захисними плівками. З нижньої частини її потрібно знімати безпосередньо до того моменту, коли проводитиметься укладання, не раніше. Верхню плівку потрібно знімати після завершення всіх робіт, щоб не забруднити і не деформувати поверхню.
 • Якщо в процесі розрізання металу утворюється стружка, її потрібно відразу ж прибирати, щоб вона не затримувалася на поверхні плити.
 • При виконанні монтажних робіт робітники, що знаходяться на даху, мають носити взуття виключно з м’якою підошвою.
 • Якщо плити в очікуванні зведення складовані просто неба, потрібно подбати про їх захист від агресивних погодних впливів. Рекомендується складати матеріал на рівній та сухій площадці.
 • Погода для монтажу має бути сухою, без опадів та сильного вітру. Максимально допустима швидкість поривів вітру – 9 м/с. Мінімальна температура навколишнього повітря становить +40С.
 • Потрібне гарне освітлення для процесу монтажу.

 

ПРОЦЕС УКЛАДАННЯ

Покрівельні сендвіч-панелі монтуються в поперечному напрямку до прогонів, розташованих паралельно до карнизів. Щоб поліпшити несучу здатність покрівлі, можна зменшити крок монтажу прогонів. Це актуально при будівництві покрівлі з невеликим нахилом, якщо для регіону характерні рясні снігопади.

Перед зведенням плит укладається шар гідроізоляції та утеплювача (часто в цій якості застосовується мінеральна вата). Здійснюється перевірка прогонів та опор. Всі нашарування, включаючи плісняву та іржу, потрібно видалити. Попередня підготовка опор залежить від того, з якого матеріалу вони виготовлені.

 

 • Дерев’яні конструкції очищаються від цвілі та грибка, а тріщини на їхній поверхні закладаються. Наноситься захисний шар, що не допускає запалення та плісняви.
 • Металеві елементи покриваються антикорозійним засобом.

 

Спочатку укладаються плити, довжина яких не досягає 10 метрів. Завдяки малій вазі вони з легкістю піднімаються на дах. Забороняється ставити панелі на замок, оскільки це може спричинити викривлення плит. Укладання починається з нижнього кута покрівлі та здійснюється вертикально: знизу вгору.

 

ГАРАНТІЇ

Якщо вибір зроблено правильно, то дах із сендвіч-панелей прослужить будівлі 25 років і більше. За цей термін не трапиться неприємних інцидентів у вигляді протікання або промерзання швів, якщо монтаж провели правильно. Зовнішні якості панелі та призентабельний вигляд панелей зберігається до кінця служби та демонтажу покриття.

Покрівля з повністю готових до монтажу тришарових металевих сендвіч-панелей: не потребує додаткового утеплення, проста в монтажі, економічно ефективна, відрізняється естетичною привабливістю, невибаглива в обслуговуванні.

 

Надійна покрівля – це поєднання якісних покрівельних сендвіч-панелей за вигідною ціною, точними розрахунками та правильним монтажем!

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail